Protože bylo 1. června krásné počasí, rozhodli jsme se strávit tento den sportovně. Ráno jsme se sešli před školou s bicykly a mohli vyrazit do okolí Dvora Králové nad Labem.

Na každý úsek jsme zvolili vůdce skupiny, který navigoval ostatní - proto jsme se také "pěkně" projeli po lese nad nemocnicí. Nakonec jsme ale našli správný směr a dojeli do Vítězné. Zde se odvážlivci osvěžili koupelí v místní vodní nádrži a pokračovali jsme směr Záboří. Odtud jsme se vydali směr Kocbeře.

Blížil se čas svačiny, proto jsme si rozdělali oheň a opekli zásoby od maminek – špekáčky. Cesta s plným žaludkem ubíhala hned lépe. Další zastávkou byl rybník Rábiš. Přes Kocbeře jsme dorazili do Nové Vsi, kde jsme si odhlasovali návštěvu kiosku u tenisového kurtu. Paní Truhlářová nám nalila pití zdarma. Osvěžili jsme se a dojeli na oběd do školní jídelny.

Děkujeme paní Truhlářové za příjemné překvapení ke Dni dětí.

kolektiv 8. třídy