Na stmelovací pobyt jsme všichni moc těšili již od prvního září nového školního roku. Sešli jsme se ve středu 7. září ráno před vlakovým nádražím ve Dvoře Králové nad Labem a hned bylo jasné, že počasí nebude právě ukázkové.

Cesta vlakem rychle utíkala a my byli plni očekávání. Zkouškou zdatnosti byla výluka z Železného Brodu do Turnova, nikdo se neztratil a my mohli pokračovat. Z vlakové zastávky v Jinolicích jsme šli asi 1,5 km do Autocampu Jinolice.

Nejdříve jsme se zabydleli v chatkách a odpoledne jsme vyrazili na procházku do Prachovských skal. Cestou zpět jsme posbírali dříví na opékání. V i mokru se nám podařilo rozdělat oheň a k večeři jsme si opekli špekáčky.

Ve čtvrtek jsme museli kvůli počasí změnit plány. Nešli jsme na Trosky, ale jeli jsme vlakem do Jičína. V Jičíně právě probíhala akce "Jičín město pohádky". Nejdříve jsme zamířili na věž, potom do Rumcajsovy ševcovny a nakonec jsme dostali rozchod, abychom si prohlédli stánky a zakoupili suvenýry. Z Jičína jsme se vraceli do kempu pěšky.

V pátek byl již den odjezdu, uklidili jsme chatky, sbalili si a vyrazili směr nádraží. Stmelovací výlet jsme si i přes nepříznivé počasí všichni užili.

Děkujeme paní Jizbové za napečenou snídani, kterou po ránu všechny mile překvapila.

M. Stříbrný, A. Pavlasová