V polovině září jsme navštívili městskou knihovnu. Nevěděli jsme, že nás tam čeká napínavá příhoda. Ve svém království nás uvítala princezna Pohádka, která si ráda čte.

Jenomže téměř v zápětí se objevil zlý král Nečterád a princeznu unesl. Vysvobodit ji přispěchal princ Komiks a skřítek Slavouš a k tomu potřebovali i naši pomoc. Nejdříve jsme museli přečíst abecedu pozpátku, pak vyluštit hádanku a nakonec přečíst zaklínadlo. To vše sebralo Nečterádovi sílu a princezna byla vysvobozena. Však bylo načase, jinak by se v jeho království bez knih unudila.

Za odměnu jsme každý dostali klíček, který otvírá cestu k radostnému čtení a certifikát, že jsme úspěšně složili čtenářské zkoušky.

žáci 2. A, 2. B a jejich třídní učitelky