V pondělí 11. 3. 2013 navštívil v hodině managementu žáky naší školy příslušník městské policie pan Petr Karban, který seznámil žáky s pravidly sebeobrany strážníka, ale i běžného občana.

Téma bylo tak zajímavé, že se přišly podívat také děti ze všech družinek a všichni společně poslouchali, jak se bránit při napadení zezadu, zepředu, při škrcení, jak reagovat, koho a co volat, ... Pan Karban si přinesl velkou tašku pomůcek, pepřové spreje, různé druhy obušků, ochranných přileb, cvičných rukavic, chráničů na hrudník, elektrický paralyzér, ... Při prohlídce a praktických ukázkách dětem zářily oči a s velkým nadšením pak tyto pomůcky také navlékaly a navzájem zkoušely.

Děkujeme za praktickou besedu, budeme však dětem přát, aby takovéto situace nemusely nikdy v životě řešit.

Mgr. Elena Lahučká