Na společnou noc se svými kamarády, ale především na svá první vysvědčení, se těšili žáci tříd 1. A a 1. B v naší škole.

Nejdříve si přichystali místečka na spaní, oblékli pyžamka a nastalo to nejdůležitější. Všichni byli ozdobeni korunkou. Královskou cestou, lemovanou světýlky, si došli pro své první vysvědčení. Vysvědčení se všem líbila a prvňáčci se již těšili na stezku odvahy. Ve tmě přerušované jen plaménky svíček obešli celou školu, úspěšně zdolali i její tmavá zákoutí a plni dojmů ulehli do připravených pelíšků. Mnozí spali bez svých maminek poprvé, ale všichni byli stateční. Druhý den se pochlubili svým vysvědčením rodičům. Spokojeni byli nejen oni, ale především malí prvňáčci.

vych. M. Procházková, tř. uč. M. Kubicová a D. Šrámková