V polovině března navštívili žáci 3. A a 2. A městskou knihovnu Slavoj. Setkali se zde se známým ilustrátorem Jiřím Fixlem.

Nejprve se dozvěděli, jakou práci to dá, než knížka vznikne a objeví se v obchodech. Dnes už vědí, k čemu slouží redakce, co je nakladatelství a jak velký pozor musí ilustrátor dávat v tiskárně, aby byly zachovány barvy podle jeho představ.

Děti si pak pod odborným vedením vyzkoušely vytvořit ilustrace k některým básničkám. Pracovaly vodovými a temperovými barvami a vznikly nám knížky s krásnými obrázky.

Děkujeme pracovnicím knihovny za skvěle připravenou akci a možnost seznámit se s zajímavou osobností.

Mgr. K. Křivánková, Mgr. Š. Ruprichová