Ve středu 21. března se žáci a žákyně 5. třídy zúčastnili v rámci přírodopisu exkurze do zoologické zahrady. Termín návštěvy byl doslova symbolický, neboť jsme jím oslavili dlouho očekávaný nástup jara.

Cílem exkurze bylo vytvoření projektu v rámci hodin přírodopisu. Vyhledávání, pozorování a zpracování vybraných živočišných druhů podle jejich existence života v jednotlivých podnebných pásech šlo jako na drátku. Děti pracovaly ve dvojicích a na závěr dopoledne předvedly jako reportéři své projekty. Nejlepší práce byly odměněny věcnými dary.

Putování po zoologické zahradě za svitu jarního slunce bylo hezkým zpestřením výuky a děti si ho užily v plné míře a to jak mezi zvířátky, tak na prolejzačkách a houpačkách dětského koutku.

Mgr. Petr Novotný, třídní učitel