Na počest Dne učitelů si všichni pedagogové z druhého stupně 29.3. užívali. Parlament dětí přišel se vskutku zajímavým nápadem, aby se vyučující stali na jeden den žáky školy a odevzdali vzdělávání do rukou svých pomocníků z řad možná i budoucích kolegů - pedagogů.

Jak obtížné je učitelské řemeslo si tento den mohly vyzkoušet děti všech ročníků od 6. do 9. třídy po celý den. A že se ujaly důstojně své role s veškerou vážností včetně příprav na hodiny, o tom se mohli kantoři nejednou přesvědčit na vlastní kůži. Den plynul jako po másle a kolegové učitelských začátečníků – spolužáci byli obdivuhodně ohleduplní. Teď už zbývá pouze zjistit, zda se nám rýsují další adepti učitelského řemesla.

Mgr. Stanislava Vojtíšková