Dne 19. dubna jsme se sešli na vlakovém nádraží v 7:45 a vyjeli směr Pardubice. V Pardubicích jsme měli pouze 5 minut na přestup, což jsme zvládli a už jeli směr Praha.

Největší legrace byla v "kupéčkách". Na hlavním nádraží si nás našel pan průvodce, se kterým jsme vyrazili do Českého rozhlasu. V rozhlase jsme se dozvěděli spoustu nových věcí od historie po současnost. Odvážná Květa se dobrovolně zúčastnila rozhovoru. Všichni jsme se shodli, že nejlepší byl výtah "Pater noster", kterým jsme se svezli. Z Českého rozhlasu jsem šli na metro Muzeum a odtud jeli na Vyšehrad.

Přes Nuselský most jsme zamířili do Policejního muzea, kde jsme plnili test a získali různé informace o Policii ČR. Celí natěšení jsme se vydali k Václavskému náměstí, kde jsme udělali společné foto a zamířili do KFC. Poté už opět na hlavní nádraží a cesta domů. Počasí se nám vydařilo a výlet jsme si bez výjimky užili.

A. Šrámková, A. Baudyšová - žákyně 7. tř.