V úterý 4. 12. 2018 se prvňáci vydali na svůj první společný výlet. Cílem byla vánoční prohlídka zámku Hrádek u Nechanic. Počasí nám příliš nepřálo, přesto jsme se všichni těšili. Zámek nás přivítal slavnostní fanfárou. V každé místnosti na nás dýchala vánoční atmosféra se zdobenými stromky a slavnostně prostřenými stoly. Paní průvodkyně nám poutavě vyprávěla o vánočních tradicích v našem kraji. Na závěr jsme také navštívili zámeckou kuchyni, kde jsme se nasvačili, zahřáli a nakoupili dárečky v podobě perníčků.
Poté jsme vyrazili autobusem plni krásných zážitků směr Dvůr Králové. Už nyní se těšíme na další společné výlety.
Mgr. Miroslava Kubicová, Mgr. Danuše Šrámková