Dne 16. 11. 2018 jsme se vydali s paní učitelkou Šturmovou a Codrovou do Hradce Králové.

Po příjezdu jsme došli ke splavu Hučáku a stejnojmenné elektrárně. Průvodkyně nám ukázaly většinu elektrárny a vyprávěly o jejím založení. Dále nás seznámily s dalšími typy elektráren a vysvětlily jejich fungování. Exkurze byla velice zajímavá a poučná.  Byla tam například ukázka ekologických aut, která by se v budoucnu mohla objevit na silnicích. Informace byly velice přínosné a pochopili jsme spoustu nových věcí.
Po návštěvě Hučáku jsme došli do Aldisu, kde se konala výstava středních škol i učilišť z našeho regionu. Každý z nás si měl z čeho vybírat, přeci jen výběr střední školy není nic jednoduchého. Žáci prezentující každou školu nám předali užitečné informace o studiu a byli velice vstřícní.
Ještě před odjezdem jsme se naobědvali v KFC a McDonaldu a hurá na cestu domů.

Vendula Jarolímková 9. třída