Ve vlastivědě se v tomto období učíme o krajích naší krásné země. O Praze a jejích památkách jsme se dozvídali z různých učebních materiálů, ale nejlepší je vidět je na vlastní oči. A tak jsme velmi uvítali možnost exkurze do hlavního města.

Největším zážitkem pro nás byla návštěva interiérů Pražského hradu. Během komentované prohlídky jsme prošli hradními nádvořími do chrámu sv. Víta, kde jsme obdivovali především nádherná vitrážová okna, seznámili jsme se se základními prvky gotické architektury a dozvěděli jsme se, kde jsou ukryté korunovační klenoty. Navštívili jsme také „okno defenestrace“, Vladislavský sál a prohlédli jsme si i repliky koruny, žezla a královského jablka. Naše prohlídka pokračovala návštěvou baziliky sv. Jiří a Zlaté uličky. Z hradu jsme směřovali na Karlův most a Staroměstské náměstí, kde nastala nejdůležitější a nejočekávanější chvíle všech dětí – nakupování suvenýrů. Ušlí ale spokojení jsme prošli Prašnou branou, podívali se na Obecní dům a velmi rádi nasedli do autobusu, který nás bezpečně odvezl domů.

Lenka Buřvalová a Ivana Pešťáková