ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Ubytování

nabidka ubytovani

Nabízíme možnost ubytování o letních prázdninách. Více informací naleznete >> zde <<.

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary

 

 

 Rýcholka s.r.o.

Carla s.r.o.

 Stavební společnost Žižka, s. r. o.
Cukrárna a Kavárna u Pastvů

Alena Rozsívalová Prodej hraček

manželé Jizbovi

 

Ve vlastivědě se v tomto období učíme o krajích naší krásné země. O Praze a jejích památkách jsme se dozvídali z různých učebních materiálů, ale nejlepší je vidět je na vlastní oči. A tak jsme velmi uvítali možnost exkurze do hlavního města.

Největším zážitkem pro nás byla návštěva interiérů Pražského hradu. Během komentované prohlídky jsme prošli hradními nádvořími do chrámu sv. Víta, kde jsme obdivovali především nádherná vitrážová okna, seznámili jsme se se základními prvky gotické architektury a dozvěděli jsme se, kde jsou ukryté korunovační klenoty. Navštívili jsme také „okno defenestrace“, Vladislavský sál a prohlédli jsme si i repliky koruny, žezla a královského jablka. Naše prohlídka pokračovala návštěvou baziliky sv. Jiří a Zlaté uličky. Z hradu jsme směřovali na Karlův most a Staroměstské náměstí, kde nastala nejdůležitější a nejočekávanější chvíle všech dětí – nakupování suvenýrů. Ušlí ale spokojení jsme prošli Prašnou branou, podívali se na Obecní dům a velmi rádi nasedli do autobusu, který nás bezpečně odvezl domů.

Lenka Buřvalová a Ivana Pešťáková

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2017. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.