Žáci ze 4. B se vydali v úterý na vlastivědný výlet na hrad Karlštejn. Cesta byla příjemná, jeli jsme malým autobusem pana Šorma.

Již ve škole jsme si četli o Karlu IV., shlédli film "Noc na Karlštejně" a moc se těšili na prohlídku hradu. Pan průvodce nás zasvětil do všech zákoutí hradu, dozvěděli jsme se hodně nových informací. Nejvíce se líbily korunovační klenoty (jejich kopie) a po prohlídce jsme fotografovali a nakupovali pohledy a dárečky domů.

Paní uč. Pluskalová nám doporučila vyhlídku na Velkou Ameriku, která je nedaleko Karlštejna. Pan řidič nás tam ochotně odvezl a ta podívaná stála rozhodně za to.

Vydali jsme se na cestu domů. To jsme ještě netušili, že na nás čeká ještě jedno překvapení. Zastavili jsme u McDONALD´s a paní učitelka nám všem koupila ovocnou taštičku za penízky od paní Lašové – děkujeme. Posilnili jsme se, prolezli různobarevné tobogány a hurá domů. U školy nás čekali rodiče a spokojené si nás odvedli domů.

žáci 4. B a Mgr. Ivana Pešťáková, Mgr. Eva Pluskalová