Ve středu 30. 5. se 3. A vydala na školní výlet na hrad Kost. Sešli jsme se brzy ráno na vlakovém nádraží a už v 6:45 jsme vyrazili směrem na Starou Paku. Část cesty jsme jeli vlakem a díky výluce drah i kus autobusem.

Za krásného počasí jsme vystoupili v Libošovicích a nádhernou procházkou Prokopským údolím jsme došli na hrad. Zde jsme si vyzkoušeli hod sekerou, střelbu z luku a přetahování lanem. Byli jsme také svědky výcviku dravců a hrané scénky historických zbrojnošů. Čekala nás i prohlídka hradu, kde se točila část pohádky "S čerty nejsou žerty". Údolím Plakánek jsme se pak vydali na zpáteční cestu. Ještě jsme si stačili prohlédnout mlýn Doroty Máchalové, který se tomu filmovému moc nepodobal. V krásné vesnici Vesec u Sobotky jsme pak počkali na autobus a hurá domů.

Mgr. K. Křivánková a M. Hošková