ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Ubytování

nabidka ubytovani

Nabízíme možnost ubytování o letních prázdninách. Více informací naleznete >> zde <<.

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary

 

 

 Rýcholka s.r.o.

Carla s.r.o.

 Stavební společnost Žižka, s. r. o.
Cukrárna a Kavárna u Pastvů

Alena Rozsívalová Prodej hraček

manželé Jizbovi

 

18. února se naše třída vypravila na lyžařský výcvik do chaty Juta. Po hodinové cestě jsme vynosili všechny věci a začali se zabydlovat.

Hned co jsme vykoukli poprvé ven, viděli jsme zraněného, jak ho veze horská služba. Po večeři jsme se sešli ve společenské místnosti a celý večer hráli hry. Hned po večerce jsme šli všichni spát, abychom měli na zítřek energii. Druhý den hned po snídani jsme se vydali na svah. Po rozřazení do skupin jsme všichni začali jezdit. V poledne jsme šli na oběd a na polední klid. Celé odpoledne jsme také lyžovali. Pak jsme se učili o mazání lyží. Jelikož měla Áďa Rutrlová 13. narozeniny, udělali jsme jí menší oslavu, kterou jsme završili dortem a dětským šampaňským. Další den ráno jsme se nasnídali a vyrazili na svah. Bohužel se Andrejce Langerové stal na snowboardu úraz a skončila s rukou v sádře. Odpoledne většina šla na běžky a zbytek lyžoval. Následovala přednáška o nebezpečí hor a večer plný her. Ve středu jsme vyrazili všichni na běžky. Sice hodně foukalo, ale zvládli jsme to. Cesta na Zlaté návrší byla v silném větru náročná, ale panoramata Krkonoš nám vše vynahradila. Za odměnu jsme si zašli po dlouhém sjezdu na vafli. Večer jsme měli hry a pan učitel nám zadal úkol, abychom si vymysleli scénku. Vzali jsme to a vymysleli jsme si vlastní televizní vysílání, kde jsme pojali proběhlé přednášky po svém. Ve čtvrtek jsme šli hned po snídani lyžovat. V poledne jsme se sešli, abychom si udělali závod ve slalomu. U holek byly nejúspěšnější: Kačka Kubíková, Áďa Rutrlová a Pája a Mája Žižkovy. Za kluky to byli: Šimon Janák, Tonda Špaček, Jára Řeháček a také Adam Šturma, který jel s námi. Pak jsme také měli kategorii snowboard, ve které soutěžil jen Nikolas Osifčin. Náš poslední večer jsme hráli skvělé hry. Jelikož měli Petři svátek, složili jsme básničku pro pana učitele a Pecu. V pátek jsme byli všichni smutní, protože jsme museli odjet domů. Celé dopoledne jsme lyžovali a pak jsme se najedli a zabalili si. Snesli jsme si všechny věci k autobusu a rozloučili jsme se s naší chatou. Když jsme přijeli ke škole, čekali na nás rodiče a odjeli jsme všichni domů. Tímto bychom chtěli poděkovat panu učiteli Novotnému, paní učitelce Codrové, Pecovi, Barušce, Víťovi a Jarušce za nejlepší zážitek v životě.

napsala Pavlína Žižková

video

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2017. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.