Opět po roce nás v předvánočním čase 18. prosince navštívil rodilý mluvčí z Británie Neil, který zážitkovou a interaktivní formou seznámil žáky 4. – 9. tříd s historií geografii a dalšími zajímavostmi z Velké Británie, Severního Irska a Irska.

Před samotným setkáním obdržely děti anglické pracovní listy, při jejichž vypracování si ověřily znalosti a připravily se na workshop. Během samotné akce si žáci zasoutěžili rozděleni do skupin 4.- 5. třída, 6.- 7. třída a 8.- 9. třída. Za každou třídu byl vybrán nejstatečnější kapitán s 3 pomocníky. Leckdy se podařilo mladším spolužákům zvítězit nad staršími a o to větší měli radost. Pořad však nebyl pouze o soutěžení, ale při seznamování se s historií britských ostrovů se děti pobavily při převlékání za známé osobnosti, největší aplaus sklidila královna Alžběta II. ve slušivém červeném kostýmku. Nechybělo ani zpívání a mnoho nových a užitečných informací. Žáci se přesvědčili, že komunikovat v angličtině může být i zábavné.

Mgr. Ida Šturmová