Čertoviny se v Podharti opět zdařily. Bezmála 120 dětí si zpestřilo páteční podvečer 1. 12. v naší základní škole čertovskými úkoly, jež byly jako každoročně nápadité a zvládnutelné i pro děti předškolního věku.

Rodiče, kteří své potomky doprovázeli, neměli tentokrát plné ruce práce, jak tomu často bývá, ale mohli jen přihlížet, neboť se na každém stanovišti naši nejstarší žáci zodpovědně ujímali příchozích a trpělivě jim vysvětlovali, jak mají při tvoření postupovat. Nejenže si děti odnášely zajímavé výrobky, za něž se nemusely stydět, ale zároveň si protáhly tělo na překážkové dráze v tělocvičně a naladily též hlasivky v druhém patře, odkud se za doprovodu akordeonu a klavíru linuly po celé škole krásné melodie známých koled. Sladkou tečku na konci nám již tradičně sponzorsky zajistila firma Carla v podobě nádherných kalendářů s Ladovými motivy, za což jí upřímně děkujeme. Celá akce by se nemohla konat bez přípravy obětavých vyučujících, jimž patří též poděkování, zejména však hlavní organizátorce paní učitelce Mgr. Anetě Jahelkové.

Mgr. S. Vojtíšková