V letošním školním roce se učíme rozeznávat základní rozdělení obcí a dozvídáme se, kdo je řídí.

Ve čtvrtek 16. 11. jsme šli na návštěvu dvorského městského úřadu, abychom se o jeho funkci dozvěděli něco bližšího. V zasedací místnosti nás přivítal tajemník Ing. Ondřej Kudrnáč, který dětem srozumitelně vysvětlil, kdo sídlí na městském úřadě a co si zde lidé vyřizují.  Zavedl nás do kanceláře starosty města, kde si děti vyslechly zajímavé povídání místostarosty našeho města, Ing. Jana Helbicha. Měli jsme také možnost navštívit „servrovnu" -  IT srdce úřadu. Na samý závěr exkurze jsme se přesunuli do staré radnice, abychom viděli, kde se konají svatby a vítání nových občánků.
Exkurze byla zajímavá a my bychom rády poděkovaly paní Ing. Evě Ježkové za její zajištění a všem pracovníkům úřadu, kteří nám s úsměvem věnovali svůj čas.

Mgr. Lenka Buřvalová, Mgr. Ivana Pešťáková