Žáci z naší školy se celoročně učí chránit přírodu sběrem druhotných surovin. Třídění odpadu už je ve škole samozřejmostí, ale řada domácností vede děti též k ekologickému myšlení.

Kromě papíru, hliníku a použitých fritovacích olejů, které škola sbírá již řadu let, zapojily se děti v loňském roce i do sběru plastových víček. Moc nás potěšilo, že jsme jich nakonec nasbírali přes 100 kg a mohli je předat koncem září na charitativním dnu, který uspořádal Sbor dobrovolných hasičů z Bílé Třemešné pro malou Adélku. Dík patří všem dětem a učitelům ze školy za smysluplné přispění.

Sběrem víček ale rozhodně nekončíme. O pomoc nás požádali rodiče, kteří nemají finance na nákladnou léčbu svého syna. Vy, kteří se k nám chcete připojit a podpořit dobrou věc, můžete jakékoli množství víček průběžně přinášet do naší školy. Za malého Nikyho děkujeme.

Mgr. Edita Vaňková, ředitelka školy