ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Ubytování

nabidka ubytovani

Nabízíme možnost ubytování o letních prázdninách. Více informací naleznete >> zde <<.

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary

 

 

 Rýcholka s.r.o.

Carla s.r.o.

 Stavební společnost Žižka, s. r. o.
Cukrárna a Kavárna u Pastvů

Alena Rozsívalová Prodej hraček

manželé Jizbovi

 

Dne 19. června jsme se my, žáci 6. A z Podhartě, vydali na námi dlouho očekávaný výlet. Sraz jsme měli na vlakovém nádraží, odkud jsme vyrazili směr Teplice nad Metují.

Cesta vlakem rychle uběhla. Ubytovali jsme se v kempu Kamenec a hned jsme vyrazili prozkoumat terén. Naše kroky vedly do Teplických skal, kde jsme se z vrchu Lokomotiva kochali nádhernými výhledy do okolí. Potom jsme pokračovali k osadě Skály, kde jsme se občerstvili. Jelikož nám počasí přálo, vydali jsme se také na místní koupaliště, kde jsme hráli různé hry a příjemně se osvěžili. Voda v bazénu měla 18 stupňů! Večer už nás čekalo opékání, po kterém jsme se pomalu přesunuli do svých chatek a hráli společenské hry.
Druhý den po snídani jsme se vlakem přesunuli do Adršpachu. Obešli jsme velké jezero, tzv. Pískovnu, kde se právě natáčela reklama, a proto tam bylo nezvykle rušno. Postupně jsme si prošli celý okruh, míjeli mnoho skalních útvarů s nejrůznějšími názvy, např. Starosta a Starostová, Milenci, Sloní náměstí, Homole cukru. Moc se nám líbila projížďka na loďce po jezírku, kde jsme opravdu jeli kolem světa, protože pan převozník nám plavbu zpříjemnil humorným vyprávěním. Unavení jsme výlet zakončili v místním občerstvení. Potom jsme se vlakem opět přesunuli „domů“ do kempu, kde jsme si to ještě užili a hurá domů.
Cesta zpět byla náročná, jelikož nám ujel vlak a museli jsme čekat na další. Nakonec vše dobře dopadlo a s malým zpožděním jsme se vrátili domů. Na tento zážitek budeme dlouho vzpomínat. Byl to nádherný výlet plný dobrodružství. Děkujeme paní učitelce Mokré za naplánování výletu a oběma paním učitelkám, že to s námi vydržely.

žáci 6. A

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2017. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.