V pondělí 18. 6. 2012 jsme se 3. B vyrazili na sportovní výlet do Adršpašsko-Teplických skal. V 8:00 hod. jsme si dali sraz na autobusovém nádraží a autobusem jsme dojeli do Trutnova.

Z Trutnova nás čekala cesta vlakem do Janovic u Trutnova, odkud jsme vyrazili po turistické značce do Teplických skal. Cestou jsme se posilnili a zahráli si hry na „Strážce“, „Magické číslo“ atd. Skrz Vlčí rokli jsme občas po náročných výstupech a sestupech došli až do Adršpašských skal. Nakoupili jsme oblíbené suvenýry a dopřáli si nanuky a zmrzlinu, skočili jsme na vlak a vydali se zpět k domovu. Nutno podotknout, že za tento sportovní výkon při 30°C by se nemusel stydět lecjaký žák z 2. stupně.

Ve čtvrtek 21. 6. 2012 jsme vyrazili na druhý školní výlet. Opět jsme měli sraz na autobusovém nádraží a autobus nás dovezl tentokrát do Nové Paky. Odtud jsme šli po turistické značce skrz Přírodní park Sýkornice. Cestou jsme obdivovali dva Novopacké vodopády – malý a velký. Posilnili jsme se a znovu přišla řada i na několik her, u kterých jsme zažili spoustu legrace. Za příznivého počasí jsme došli až na hrad Pecka. Zakoupili jsme nějaké suvenýry a absolvovali jsme prohlídku černé kuchyně, mučírny a 3 rytířských sálů. Výklad byl přiměřený naší věkové kategorii, a tak si děti spoustu zajímavostí zapamatovaly. Po opětovném se posílení jsme náš krásný a pohodový výlet zakončili sladkou tečkou v podobě chladivé zmrzliny. Ještě před odjezdem jsme napsali a poslali pohlednice našim nemocným kamarádům, kteří s námi nemohli jet. Nakonec jsme nastoupili do autobusu, který nás dovezl zpět do Dvora Králové n. L. Rodiče přivítaly spokojené úsměvy výletníků.

Mgr. Lenka Paťavová