Malá osada mezi Hradcem Králové a Hořicemi – Všestary byla cílem naší třídní vlastivědné exkurze dne 7. června.

Cílem naší trasy byl Archeopark, který nás seznámil s životem pravěkých lidí na území České republiky. Za tímto účelem vznikla originální třípatrová expozice, ale i muzeum v přírodě. V přízemí budovy nazvané „podsvětí“ jsme se seznámili s tajuplným světem pravěkých lidí, našli jsme zde jeskyni s malbami, akvárium s archeologickými nálezy, pazourkové doly. V prvním patře nás nadchl obrovský model pravěké krajiny s tématy ze života lidí v pravěku. V druhém patře nazvané „nebe“ se nachází přehled celého pravěku Čech a Moravy. Všichni čtvrťáci byli nadšeni natolik, že zde chtěli přespat. Určitě se do krásného archeoparku  někdy vrátíme. Děkujeme za krásnou exkurzi.

tř. uč Elena Lahučká, p. uč Zdena Červinková