Osmáci se nakonec dočkali a mohli strávit jednu noc společně mimo školu. Cílovou destinací se stala chatová osada Ostaš těsně pod skalními útvary této stolové hory.

Po přesunu vlakem do malebného Broumovska nás čekal delší výlet kolem hory. Jelikož bylo pěkné slunečné počasí, odvážnější žáci se vykoupali v místním rybníce, i když voda neměla příjemnou teplotu. Došli jsme až ke Kočíčímu hradu, kde jsme prolézali skalními útvary a kochali se nádhernými výhledy. Po večeři jsme společně trávili čas u táboráku povídáním nejen vtipných historek. Ve středu dopoledne jsme po snídani podnikli menší túru a po obědě jsme vyrazili vlakem zpět do Dvora Králové.
Ačkoliv měl třídní učitel strach, tak se žáci ukázali v dobrém světle a dali najevo, že se s nimi bez obav může jezdit na delší výlety. Uvidíme, kam pojedeme 9. třídě.

Mgr. Vojtěch Hulík