ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Ubytování

nabidka ubytovani

Nabízíme možnost ubytování o letních prázdninách. Více informací naleznete >> zde <<.

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary

 

 

 Rýcholka s.r.o.

Carla s.r.o.

 Stavební společnost Žižka, s. r. o.
Cukrárna a Kavárna u Pastvů

Alena Rozsívalová Prodej hraček

manželé Jizbovi

 

I v letošním školním roce pokračujeme ve spolupráci se Střední školou informatiky a služeb návštěvou jejich chemických laboratoří.

Ve čtvrtek 18. května je navštívili naši osmáci. Nejprve jsme si zopakovali bezpečné chování v laboratořích. Experimentování jsme začali fyzikálním demonstračním pokusem, ve kterém jsme pomocí senzorů Pasco pozorovali šíření tepla různě zbarvenými materiály. Dále jsme měli možnost pozorovat princip fungování solárního panelu při výrobě elektrické energie.
Pak jsme se přesunuli do chemické laboratoře, kde pro nás byly připravené pokusy s kyselinami a hydroxidy. Museli jsme si navážit látky pevné a odměřit kapaliny. Pozorovali jsme účinky hydroxidu sodného na glukosu, tzv. semafor. Sledovali jsme výbušnost vodíku a reakci kyseliny chlorovodíkové na vápenec. Experimentování jsme zakončili ověřením hygroskopických účinků na organické materiály. 

Mgr. Marta Mokrá, učitelka chemie

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2017. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.