ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Ubytování

nabidka ubytovani

Nabízíme možnost ubytování o letních prázdninách. Více informací naleznete >> zde <<.

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary

 

 

 Rýcholka s.r.o.

Carla s.r.o.

 Stavební společnost Žižka, s. r. o.
Cukrárna a Kavárna u Pastvů

Alena Rozsívalová Prodej hraček

manželé Jizbovi

 

Dne 11. května se žáci 6. B vydali na dlouho očekávaný výlet. Sešli jsme se ráno na vlakovém nádraží,

naším cílem bylo páté největší město České republiky v počtu obyvatel – Liberec. Po dvouhodinové cestě, která nám všem rychle uběhla, jsme byli na místě. Naše společná výprava pokračovala tramvají a náhradní autobusovou dopravou do místní zoologické zahrady, která je známá chovem vzácných bílých tygrů. Nejen ty, ale i mnoho dalších zajímavých zvířat děti v zoo viděly.

Prohlídka zoo byla u konce a čekala nás cesta tramvají do Horního Hanychova. Odtud jsme lanovkou dojeli k unikátní stavbě celého regionu, televiznímu vysílači a hotelu Ještěd na vrcholu stejnojmenné hory. Jelikož nám počasí přálo, naskytly se nám opravdu krásné výhledy. Navštívili jsme i restauraci a volně přístupný vyhlídkový ochoz. Potom už naše kroky vedly na chatu Pláně, kde na nás již čekala výborná večeře a také ubytování, na které jsme se všichni po náročném dnu velmi těšili.
Druhý den ráno jsme se rozloučili a hurá na tramvaj. Cesta nám dala zabrat, a to jsme měli před sebou centrum Liberce s výstupem na věž nádherné novorenesanční radnice. Poté jsme měli možnost prohlédnout si náměstí s přilehlými ulicemi individuálně. Někdo věnoval volný čas prohlídce historických budov, jiní nakupovali suvenýry, zbytek využil volný čas k občerstvení.
Unaveni, ale plni zážitků a dojmů jsme se vraceli vlakem směr Dvůr Králové nad Labem, kde na nás čekali natěšení rodiče.

Mgr. Lucie Ježková, Mgr. Miroslava Kubicová

 

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2017. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.