Dne 11. května se žáci 6. B vydali na dlouho očekávaný výlet. Sešli jsme se ráno na vlakovém nádraží,

naším cílem bylo páté největší město České republiky v počtu obyvatel – Liberec. Po dvouhodinové cestě, která nám všem rychle uběhla, jsme byli na místě. Naše společná výprava pokračovala tramvají a náhradní autobusovou dopravou do místní zoologické zahrady, která je známá chovem vzácných bílých tygrů. Nejen ty, ale i mnoho dalších zajímavých zvířat děti v zoo viděly.

Prohlídka zoo byla u konce a čekala nás cesta tramvají do Horního Hanychova. Odtud jsme lanovkou dojeli k unikátní stavbě celého regionu, televiznímu vysílači a hotelu Ještěd na vrcholu stejnojmenné hory. Jelikož nám počasí přálo, naskytly se nám opravdu krásné výhledy. Navštívili jsme i restauraci a volně přístupný vyhlídkový ochoz. Potom už naše kroky vedly na chatu Pláně, kde na nás již čekala výborná večeře a také ubytování, na které jsme se všichni po náročném dnu velmi těšili.
Druhý den ráno jsme se rozloučili a hurá na tramvaj. Cesta nám dala zabrat, a to jsme měli před sebou centrum Liberce s výstupem na věž nádherné novorenesanční radnice. Poté jsme měli možnost prohlédnout si náměstí s přilehlými ulicemi individuálně. Někdo věnoval volný čas prohlídce historických budov, jiní nakupovali suvenýry, zbytek využil volný čas k občerstvení.
Unaveni, ale plni zážitků a dojmů jsme se vraceli vlakem směr Dvůr Králové nad Labem, kde na nás čekali natěšení rodiče.

Mgr. Lucie Ježková, Mgr. Miroslava Kubicová