V pátek 15. 6. kolem jedné hodiny odpoledne jsme se sešli u školy, všichni obtěžkáni zavazadly a čekali na autobus. Náš autobus byl velký, přesto se do něho stěží vešly všechny naše věci.

Cesta byla velmi zdlouhavá, projížděli jsme Slovenskem, Maďarskem, Slovinskem a pak konečně Chorvatskem. Do cílové stanice jsme přijeli kolem 9 hodiny ráno. Protože byly chatky volné až odpoledne, šli jsme do Bašky Vody a poté na pláž. Všichni už se těšili na moře, voda byla příjemně teplá. Během pobytu jsme absolvovali dva výlety. První na ostrov Brač, kde jsme si prohlédli místní kostel, vykoupali se a k obědu jsme měli čerstvě ugrilované makrely. Druhým výletem byla jízda na raftech na řece Cetině. Rozdělili jsme se na pět skupin a vyrazili. Za vodních bitek, občasného koupání a někdy nebezpečných peřejí jsme dorazili k jeskyni. Zde jsme vystoupili z raftu, prošli vodopádem a proplavali ledovou vodou, dále jsme pokračovali po kamenech zpět do raftů. Na konci jsme ještě skákali z 6 metrové skály. Za horkých letních večerů jsme hráli různé hry: volejbal, basketbal, skákali jsme na trampolíně, ringo, fotbal a další. Také jsme chodili do Bašky Vody na výbornou zmrzlinu a nakupovat dárky. V sobotu jsme se už chystali k odjezdu, uklidili jsme chatky a vyrazili na poslední koupání. Pobyt v Chorvatsku se nám moc líbil a věříme, že se tam během školní docházky ještě jednou podíváme.

Bára Janáková, Míša Demlová - 7. třída