ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Ubytování

nabidka ubytovani

Nabízíme možnost ubytování o letních prázdninách. Více informací naleznete >> zde <<.

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary

 

 

 Rýcholka s.r.o.

Carla s.r.o.

 Stavební společnost Žižka, s. r. o.
Cukrárna a Kavárna u Pastvů

Alena Rozsívalová Prodej hraček

manželé Jizbovi

 

Úterní odpoledne 4. dubna bylo pro mnoho dětí ze školní družiny nabité jarní atmosférou. Přes deštivé ráno a dopoledne se počasí umoudřilo

(asi se domluvilo s jarem), proto se děti mohly rozloučit se zimou prostřednictvím staré lidové tradice – vynesením Morany. Tu si vyrobily společně se svými vychovatelkami v družince. Za zpěvu, zvuků rytmických nástrojů a doprovodu několika rodičů se průvod vydal k Hartskému potoku, kde se jednotlivá oddělení ŠD rozloučila s Moranou lidovými říkadly a písničkami o jaru. Zapálenou Moranu pak všichni svými pohledy doprovázeli, dokud ji neodnesly vlnky Hartského potoka z dohledu. Děvčata přivítala jaro vhozením březových věnečků do vody za odplouvající „paní Zimou“. Všichni zúčastnění svým hlasitým voláním „Haló, haló, voláme tě, jaro!“ přivolali k nám do Podhartě jaro.  

vychovatelky M. Hošková, M.Jarošová, Mgr. N.Prouzová a H.Pfeiferová
a učitelky  Mgr. Š. Ruprichová a H. Havlíčková

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2017. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.