Poslední březnový podvečer se třída 2. A sešla v knihovně Slavoj, aby strávila dobrodružnou noc s Andersenem.

Nejprve jsme si vybalili úžasné dobroty, ze kterých vzniknul perfektní raut (Děkujeme, maminky a tatínkové!). Na začátku večera jsme se dozvěděli něco o životě pana Andersena a také o Čtyřlístku – jehož čtyřem hrdinům byla tato pohádková noc zasvěcena a pak už jsme se rozdělili do čtyřech skupin a začali soutěžit. Největším překvapením byla noční návštěva kostelní věže s průvodcem, kterému rovněž patří velký dík. Tímto průvodcem byl bývalý žák naší školy Jan Langfelner, který nám o její historii řekl mnoho zajímavostí. Po návratu do knihovny proběhlo vyhodnocení celovečerní soutěže, v níž nikdo neprohrál a pak už byl čas jít do hajan. Noc s Andersenem se nám moc líbila a rádi bychom proto poděkovali knihovnicím Denise a Sabině, které nám tento zážitek zprostředkovaly!

Mgr. Lenka Buřvalová a žáci 2. A