Cílem našeho školního výletu byla Borovička. Zde měli prvňáci prožít dva dny poprvé bez rodičů. Smutnější tvářičky se ale objevily jen při loučení a pak se žáci hned rozběhli do svých pokojů.

V klidu si rozdělili své postýlky a začali se seznamovat s novým prostředím. V zápětí našli velkou zahradu s bazénem, hřištěm a trampolínou. Užívali si skotačení až do oběda a po krátkém odpočinku se s nadšením všichni povozili na koni, navštívili malou farmu a seznámili se s chovem zvířátek. Obdivovali jejich mláďátka a s chutí si i pohráli s malými kůzlátky. Pak již přišel čas na večeři a chystání dřeva na večerní opékání. Buřtíky všem chutnaly a brzy, zdravě unaveni, zalehli do svých postýlek. Velkým dobrodružstvím pro ně bylo náhlé vypnutí elektrického proudu. Strach ze tmy po chvilce vystřídal tvrdý spánek. Druhý den byl vyhrazen sportování a soutěžím.

Za statečnost, samostatnost a dobré chování byli všichni odměněni čokoládovou medailí, která byla sladkou tečkou za společným výletem do přírody.

M. Procházková, M. Kubicová, D. Šrámková, M. Kuchařová