Vysvědčení v knihovně
Ve 3. A se rozdávalo pololetní vysvědčení tradičně netradičně. V úterý 31. ledna jsme se v podvečer sešli ve třídě.

Nejdříve přišla na řadu příprava pelíšků v podobě karimatek a spacáků. Kolem páté hodiny jsme vyrazili ke kostelu sv. Jana Křtitele, kde na nás čekal pan Langfelner. Zavedl nás do rukopisné kobky a vyprávěl nám o nálezu Rukopisu královédvorského. Po poutavém povídání jsme se přesunuli do knihovny Slavoj, kde jsme se dověděli další zajímavosti o rukopisu a Václavu Hankovi. Tímto naše nevšední návštěva knihovny nekončila. Čekala na nás hra „hledačka“. Pomocí veršovaných hádanek a putování po knihovně jsme vyřešili tajenku, která nás poslala do sklepení. V temné místnosti na nás čekal neřád Nečterád s vysvědčením, jež dětem slavnostně předal. Náš čas v knihovně se již naplnil, a tak nezbývalo než vyrazit zpět do školy. Po svěží vycházce jsme se odměnili výbornou večeří. Dobrodružství pokračovalo stezkou odvahy večerní školou. Program společného večera byl u konce. S pěknými zážitky jsme ulehli do spacáků. Touto cestou bychom chtěli poděkovat panu Langfelnerovi a zaměstnancům knihovny za čas, který nám věnovali.
Celý večer se nám všem moc líbil a už teď se těšíme na další netradiční rozdávání vysvědčení.

Mgr. Miroslava Kubicová