V rámci výše zmíněného projektu navštívil 19. prosince naší třídu (4. B), tatínek spolužáka Kryštofa, pan Filip Pýcha, aby nás seznámil se svým povoláním.

Pan Pýcha – písničkář, divadelník, malíř, učitel a lektor, je velmi multifunkční tatínek a prezentace jeho zaměstnání žáky opravdu pobavila. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informaci. Historie je opravdu jeho vášeň. Diskutovali jsme o Prusko – rakouské válce, o bitvě u Chlumu, u Trutnova i u Dvora Králové. Vyslechli jsme některé pověsti našeho města, písně z repertoáru pana Pýchy, společně zpívali vánoční koledy.
Návštěva tatínka a seznámení se svým povoláním byla 1. vlaštovka třídního projektu. Už nyní se těšíme na další členy rodiny našich spolužáků, které si děti přivedou do školy.
Děkujeme velmi za milou návštěvu.

tř. učitelka Elena Lahučká