13. prosince vyjeli již tradičně němčináři z 9. třídy naší školy do Drážďan, aby ochutnali němčinu v praxi.

Prohlídka města nazývaného díky velkému množství barokních staveb také Florencie na Labi byla vyčerpávající. Žáci měli možnost prohlédnout Semperovu operu - Semperoper, Zwinger – světoznámou obrazárnu, luteránský kostel - Frauenkirche, Brühlovu vyhlídkovou terasu – Brühlsche Terasse, Knížecí průvod – Fürstenzug (obrovská freska složená z kousků porcelánu na zdi drážďanského zámku). Většina města byla spojeneckým letectvem při bombardování během 2. světové války v roce 1945 zničena, ale to už dnes nikdo nepozná.  Drážďany jsou nově vystavěné a my se můžeme kochat nádherou tohoto města, které zastává funkci hlavního města německé spolkové země – Sasko.
A v adventní době je nádherná podívaná ještě umocněna vánoční výzdobou a atmosférou vánočních trhů. Výlet se opět vydařil, ochutnali jsme místní speciality, vyzkoušeli svou němčinu, pozorovali tradice jiné země. Děkujeme za možnost vyjet za hranice všedních dnů.

Mgr. Elena Lahučká