Dva předprázdninové dny 24. a 25. října, prožila třída 4. B v oblasti východních Krkonoš v Horním Maršově.

Pobytový výukový program plný zážitků, her a přírody splnil naše očekávání. Třída je totiž početnější o jednoho nového žáka a novou třídní paní učitelku. A tak jsme program pojali jako adaptační a seznamovací s prvky enviromentální výchovy. Snažili jsme se naučit týmové práci, zažili pocit spolupráce, povídali jsme o respektu vůči druhým, diskutovali o smyslu ochrany životního prostředí, o našich možnostech v oblasti třídění odpadů, o dopadu liknavého přístupu k přírodě.
Určitě se do Krkonoš vrátíme a za hezkého počasí, které nám tentokrát nepřálo, vyjdeme i na delší túru. I tak se nám pobyt moc líbil a máme o čem přemýšlet. Jak se chovat k přírodě, k sobě a jak naplnit  heslo paní učitelky:“…aby se nám tady všem dobře žilo…“ (ve třídě – pozn.)

tř. učitelka Elena Lahučká