ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Ubytování

nabidka ubytovani

Nabízíme možnost ubytování o letních prázdninách. Více informací naleznete >> zde <<.

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary

 

 

 Rýcholka s.r.o.

Carla s.r.o.

 Stavební společnost Žižka, s. r. o.
Cukrárna a Kavárna u Pastvů

Alena Rozsívalová Prodej hraček

manželé Jizbovi

 

V pátek 24. června naše 5. A prokázala velkou zdatnost, když ve třicetistupňových teplotách vyrazila na ryze turistický výlet do Náchoda.

Sešli jsme se na vlakovém nádraží a v osm hodin vyjeli směr Jaroměř, přes Starkoč do Náchoda. Z vlakového nádraží nás pak čekalo čtyřkilometrové stoupání k Jiráskově chatě a k pevnostem na Dobrošov. Cestou jsme měli krásný výhled na město a na Náchodský zámek. U Jiráskovy chaty jsme viděli několik historických vojenských automobilů a krásných motorek na srazu. Pak jsme již začali potkávat řopíky pevnostního opevnění. Po krátkém občerstvení jsme se jen velmi neradi oblékli a vstoupili do dělostřeleckého srubu Zelený, kde byla podstatně nižší teplota 6°C. Někteří této informaci na povrchu zemském nevěřili, oblečení podcenili a pak se uvnitř pevnosti trochu klepali. Překvapilo nás, jak rychle byla tato pevnost postavena i přes obrovské rozměry. Viděli jsme model houfnice, prošli prostorami určenými k ubytování vojáků i k boji na obranu hranic naší země, trochu se báli v dlouhých chodbách, hledali ducha Františka, vyšlapali přes 200 schodů nahoru do pěchotního srubu Můstek. V horkém poledni jsme si dali pod stromy oběd od maminky a nakoupili si suvenýry. Stará vojenská helma, která se v pevnosti ochladila, byla opět horká, že by se na ní vajíčka dala smažit. Ale nás čekalo horké čtyřkilometrové klesání přes Jizbice do Pekla u Náchoda. Naštěstí nás čerti nečekali, ale museli jsme se opět osvěžit a doplnit tekutiny. Už se všichni těšili na koupání v Metuji a tak jsme si našli pěknou zátoku a nikoho nebylo třeba dlouho přemlouvat, aby si vzal plavky. Po odpočinku jsme došli 6 km přes Ostrovy a Bražec do Náchoda. Vzhledem k počasí jsme vynechali plánovanou obhlídku dalších srubů a návštěvu Náchodského zámku, ale výlet se vydařil a všichni byli spokojení.

Gratuluji své třídě k výkonu a k báječné náladě během celého výletu! 

třídní učitelka Marta Mokrá

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2017. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.