V pátek 17. června se čtyři naše třídy – 5. A, 7. A, 8. A a 8. B zúčastnili 9. ročníku akce Přírodovědné fakulty Univerzity Hradec Králové Hrajeme si hlavou s letošním podtitulem „Souboj živlů".

Na Tylově nábřeží ve stáncích a v budově fakulty na katedře fyziky a chemie nás čekala fyzikální a chemická kouzla, experimentování, hry, zábava i poučení. Viděli jsme pohyblivé modely z Lega a roboty, prováděli měření s lidským tělem, objevovali zákonitosti optiky a fungování zrcadel, pozorovali vlastnosti oxidu uhličitého, měřili pH, založili si chemikovu zahrádku a provedli zkoušku naší odvahy na vlastní kůži chemikovou krví, sledovali vyzařování tepla z různých materiálů, vyrobili si netradiční hudební nástroje, ověřili si práci středověkého vrhacího stroje, navštívili jsme stánek Hvězdárny a planetária Hradec Králové, měřili netradičně čas, pracovali s magnetismem, lámali si hlavu hlavolamy a logickými úlohami, viděli jsme zajímavé pokusy s dusíkem a s raketou na chemický pohon,  v laboratoři zapálili vysvědčení, které neshořelo, bouchali jsme vodík, ověřovali jsme povrchové napětí vody, užili si laserové bludiště a vlastnosti zvuku, poznávali stavbu těla, rostliny a minerály.
Za splněné úkoly si žáci nasbírali Hlavouny a mohli si ve stánku koupit odměnu. Poučné dopoledne jsme si užili a těšíme se na další ročníky.

učitelky Marta Mokrá, Iva Codrová, Elena Lahučká a Pavla Řezníčková