ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Ubytování

nabidka ubytovani

Nabízíme možnost ubytování o letních prázdninách. Více informací naleznete >> zde <<.

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary

 

 

 Rýcholka s.r.o.

Carla s.r.o.

 Stavební společnost Žižka, s. r. o.
Cukrárna a Kavárna u Pastvů

Alena Rozsívalová Prodej hraček

manželé Jizbovi

 

V pátek 17. června se čtyři naše třídy – 5. A, 7. A, 8. A a 8. B zúčastnili 9. ročníku akce Přírodovědné fakulty Univerzity Hradec Králové Hrajeme si hlavou s letošním podtitulem „Souboj živlů".

Na Tylově nábřeží ve stáncích a v budově fakulty na katedře fyziky a chemie nás čekala fyzikální a chemická kouzla, experimentování, hry, zábava i poučení. Viděli jsme pohyblivé modely z Lega a roboty, prováděli měření s lidským tělem, objevovali zákonitosti optiky a fungování zrcadel, pozorovali vlastnosti oxidu uhličitého, měřili pH, založili si chemikovu zahrádku a provedli zkoušku naší odvahy na vlastní kůži chemikovou krví, sledovali vyzařování tepla z různých materiálů, vyrobili si netradiční hudební nástroje, ověřili si práci středověkého vrhacího stroje, navštívili jsme stánek Hvězdárny a planetária Hradec Králové, měřili netradičně čas, pracovali s magnetismem, lámali si hlavu hlavolamy a logickými úlohami, viděli jsme zajímavé pokusy s dusíkem a s raketou na chemický pohon,  v laboratoři zapálili vysvědčení, které neshořelo, bouchali jsme vodík, ověřovali jsme povrchové napětí vody, užili si laserové bludiště a vlastnosti zvuku, poznávali stavbu těla, rostliny a minerály.
Za splněné úkoly si žáci nasbírali Hlavouny a mohli si ve stánku koupit odměnu. Poučné dopoledne jsme si užili a těšíme se na další ročníky. 

učitelky Marta Mokrá, Iva Codrová, Elena Lahučká a Pavla Řezníčková

 

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2017. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.