Mezinárodní den dětí jsme si 1. června připomněli akcí na Tyršově koupališti pořádanou DDM Jednička, Informačním střediskem Europe direct SŠIS a JF Show Agency.

Děti městských základních škol si užily dopoledne plné her, soutěží a dalších aktivit. Lanové překážky, bublinová dílna, koutek pro chytré hlavy, malování na obličej, střelecký koutek s lukem a šípem nebo vzduchovkou, zpívání do mikrofonu, ukázka činnosti městské policie a mnoho dalšího.
Pro starší děti zde byla připravena vystoupení tanečních skupin Angeles dance group a Attitude, skákání přes švihadlo na hudbu a cvičení karate. Velmi se líbilo Freestyle show. Děti si mohly vyzkoušet jízdu anebo i soutěžit ve slalomu na čas. Cílem bylo představit a propagovat nejlepší volnočasové aktivity místních organizací s mottem Find your way.

Mgr. Marta Mokrá