V pátek 3. června se naši žáci měli možnost blíže seznámit s činností a vybavením rychlé záchranné služby, hasičů, policistů a městské policie.

Proběhla také cvičná evakuace žáků a zaměstnanců školy.
V části podharťského stadionu si děti prohlédly hasičský vůz, potěžkaly si některé předměty z vybavení a nasadily si helmu hasiče. Hasiči nestačili zodpovídat otázky přicházející
od nadšených dětí. Zážitkem bylo pro mnohé prozkoumat vnitřek auta rychlé záchranné služby, změřit si puls, obléknout límec a nasadit si dýchací masku. Záchranář vyprávěl zážitky z akcí a děti přidávaly příběhy o svých zraněních. Děti zaujatě sledovaly ukázku výcviku policejního psa a zásah policistů proti "nebezpečnému" člověku. Všichni jsme obdivovali fyzickou kondici policistů. Nechybělo ani zkoušení obušků a pout.

Mgr. Marta Mokrá